Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Evcil Hayvan Nedir ?

Evcil Hayvan Evde beslenmeye uygun saldırgan olmayan hayvanlardır. Bu hayvanlar içerisine 4 ayaklılar, kanatlılar ve su canlıları girebilir. Bu özelliklere sahip bir çok hayvan türü evcil hayvan olarak kabul edilmektedir.

Hangi Hayvanı Sahiplenmeliyim ?

Evde hayvan beslemek isteyen kişiler hangi hayvan türünü besleyeceklerine karar vermelidirler. Bu karar doğru bir şekilde analiz edilerek verilmelidir. Evcil hayvanınıza zaman ayıramayacaksanız kafes veya akvaryum canlıları besleyebilirsiniz. Hayır zamanım var günlük olarak belli bir zaman ayırabilir diye düşünüyorsanız daha fazla sorumluluk isteyen kedi, köpek tarzı evcil hayvan sahiplenebilirsiniz.

Size nasıl ulaşabilirim ?

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfasındaki forum ile bizlere ulaşabilirsiniz. Bizlere ulaşma sebebinizi net ve açıklayıcı bir biçimde yazmanız halinde sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Evcil hayvanım hakkında nasıl bilgi alabilirim ?

Beslemiş olduğunuz yada beslemeye karar verdiğiniz evcil hayvanınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiyi site üzerinden kategori seçeneği ile seçebilir veya hayvanınızın adını arama kısmından aratabilirsiniz.

Evcil hayvan nereden sahiplenebilirim ?

Evde veya bahçenizde bir evcil hayvan beslemek istiyorsanız, hayvan barınaklarından evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. Bu sayede sahipsiz canlıların yaşam kalitesini artırabilir ihtiyaç duyduğu sevgiyi onlar ile paylaşabilirsiniz.

Kemirgen evde beslenir mi?

Kemirgenler arasında hamster cinsleri vardır. Bu türlerin evde kafes içerisi de beslenmesinde sakınca yoktur.

Evde tavşan beslenir mi?

Tavşanlar evde beslenmeye uygun canlılardır. Tavşanları evde beslemek için bakım kiti satın aldığınız sürece evde bakımını ve beslemesini yapabilirsiniz.

Evde kedi beslenir mi ?

Kedileri evde beslemek günümüzde çok popülerdir. Bunun başlıca sebebi tuvalet eğitimidir. Kendi iç güdüleri ile kedi kumuna tuvaletlerini yaparlar. Yani herhangi bir eğitime ihtiyaç duymazlar.

Köpek evde beslenir mi ?

Evde köpek beslemek isteyenler köpek besleyebilirler. Köpeklerin evde bakılması için sıkı bir eğitimden geçmesi gerekebilir.

Akvaryumda mı Fanusta mı balık beslemeliyim ?

Bu konu tamamen balık türünün ve sizin bütçeniz ile alakalıdır. Bir çok balık fanusta beslenilmesi önerilmez. Akvaryum veya fanusta besleyeceğiniz balık için öncelikle uygun ortam koşulunu öğrenmelisiniz.