muhabbet kuşu renk kombinasyonları

Muhabbet Kuşu Renk Kombinasyonları

Muhabbet kuşu renk kombinasyonları isimlerine göre değişmektedir. Farklı isimlere sahip muhabbet kuşları vardır ve renkleri farklıdır. Muhabbet kuşu bir çok insan tarafından beslenen en popüler kanatlı hayvandır.

Evde kuş besleyen kişilerin öncelikli tercihi muhabbet kuşudur. Bu yüzden muhabbet kuşları popüler olmuştur ve daha da popüler olmakta. Kafes içerisinde beslenebilen uzun ömürlü ve konuşma yeteneğine sahip kuş türleri arasındadır.

muhabbet kuşu renk kombinasyonları
muhabbet kuşu renk kombinasyonları

Muhabbet Kuşu Renk Kombinasyonları ve İsimleri

İlk olarak muhabbet kuşu renk kombinasyonlarına göre isimlendirilmekle birlikte ülkelere ve familyasına göre de isimlendirilmektedir. Çünkü fark ülkelere ait muhabbet kuşları vardır ve renkleri farklıdır.

Bu isimler

  • açık yeşil
  • jumbo
  • albino
  • lutino
  • Pakistan
  • Çekeslovak
  • opal
  • resesif
  • tepeli

muhabbet kuşu olarak adlandırılmaktadır.

sarı mavi muhabbet kuşu
Sarı Mavi Muhabbet Kuşu

Sarı Mavi Muhabbet Kuşu

Kafes içerisinde kuş beslemek isteyen kişiler taraftar olduğu takıma göre kuş rengi seçebilmektedir. Bu kuş türünün rengi tam olarak bunu tanımlayabilmektedir.

gri
Gri Muhabbet Kuşu

Gri Muhabbet Kuşu

Tüy yapıları diğer muhabbet kuşu ile benzer yapıdadır. Ama bu muhabbet kuşu renk kombinasyonları olarak gri renktedir. Bu sayede genel olarak çok tutulan bir renktedir.

açık yeşil sarı
Açık Yeşil Sarı Muhabbet Kuşu

Açık Yeşil Sarı

Fıstığa benzeyen açık yeşil ve sarı renge sahiptir. Genel olarak fıstık yeşili muhabbet kuşu olarak bilinmekte. Rengi çok hoştur ve göz boyaya bilir. Muhabbet kuşu renk kombinasyonları arasında en çok görülenlerdendir.

albino muhabbet kuşu
Albino Muhabbet Kuşu

Albino Muhabbet Kuşu

Beyaz renkte olan albino muhabbet kuşu tümü ile beyaz renkte tüylere sahiptir. Göz renkleri kırmızı yakın renktedir. Ten rengi pembemsi bir renktedir. Çünkü albino hastasıdır ve bu hastalığın belirtileri gereği beyaz renk ve kırmızı gözde olması gerekmektedir.

tepeli muhabbet
Tepeli Muhabbet Kuşu

Tepeli Muhabbet Kuşu

Kafa bölgesindeki tüyler saç gibidir ve gözlerinin önüne gelmektedir. Bu sayede tepeli muhabbet kuşu adını almış olur. Bununla birlikte tek özellikleri saç benzeri tüylere sahip olmasıdır.

muhabbet kuşu renk kombinasyonları
Muhabbet Kuşu Farklı Renklerde Üretme

Muhabbet Kuşu Farklı Renklerde Üretme

Bir muhabbet kuşu renk kombinasyonları farklı renklerde olabilmektedir. Üstelik bu renklere sahip olmasının asıl sebebi eş olmalarından kaynaklanır. Yani farklı renklerdeki muhabbet kuşlarının eş olması ile olmaktadır.

Beyaz ve sarı renkte olan muhabbet kuşu eş olursa beyaz sarı bir kuş çıkacaktır. Bu yüzden muhabbet kuşu renk kombinasyonları içerisinde bir çok renge sahip kuş olmasının sebebidir. Lakin renk oluşumu içerisinde baskın olan renge sahip türün rengi daha fazla görülecektir. Bunun başlıca sebebi gen baskınlığıdır.

muhabbet kuşu renk isimleri
2 Farklı Renkte Muhabbet kuşu

Geni baskın olan renge sahip kuşun rengi yavruda daha fazla görülmektedir. Çünkü baskın bir renge sahiptir ve diğer cinsin rengini bastırır. Ama bu sadece tek renk olacağı anlamına gelmez. Çünkü iki farklı renkte kuş eş olacaktır ve az da olsa farklı renk görülmesi muhtemel.

Dış görünüşlerine göre farklı isimlere sahip olurlar. Lakin dış görünüşü sadece isim almalarına sebebiyet değildir. Çünkü farklı ülkelerden gelmiş olabilmesi ile birlikte kökeninin ismi ile de anılabilmekte. Bu yüzden her muhabbet kuşunun ismi aynı olacak diye bir şey söz konusu değildir.

5/5 - (3 votes)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir